Megújult a Jézus Szíve plébánia képviselőtestülete

Megújult a Jézus Szíve katolikus egyház képviselőtestülete. Megbízatásuk öt esztendőre szól. A megválasztott képviselők ígéretételére a vasárnapi szentmisén került sor.

Megújult a Jézus Szíve plébánia képviselőtestülete

A II. Vatikáni Zsinat a világi híveknek, elsősorban az egyházközségi képviselő- testületnek különösen fontos szerepet szán a megújuló Egyház életében. Apostoli munkára hívja fel őket Krisztus ügyének szolgálatában. Az Egyházközségi Képviselőtestület a plébános tanácsadó testülete. Feladata, hogy a plébániai közösség célkitűzéseit Istentől és az Egyháztól kapott küldetésének szellemében előmozdítsa. A Jézus Szíve katolikus egyház képviselőtestülete világi elnökének ismét Hegyi Tivadart választották. Mandátumuk öt évre szól.