Pénzügyi témák a rendkívüli ülésen

Rendkívüli ülés tartott városunk képviselő-testülete csütörtökön. Kettő olyan témában kellett döntést hozni, amely határidős volt, nem tűrt halasztást. Az egyikben egy 30 millió Ft-os folyószámlahitel felvételéről határoztak, a míg a másikban egy pályázat beadásáról, amellyel azt a 700 ezer Ft-ot szeretnék kifizetni, amely a helyi autóbusz közlekedés veszteséges működéséből adódott.

Pénzügyi témák a rendkívüli ülésen

Rendkívüli ülésre hívta városunk képviselőit Füstös János polgármester. A csütörtöki döntéshozatalon kettő előterjesztés várt megvitatásra, ráadásul mindkettő egy-egy pénzügyi témát érintett. Elsőként egy 30 millió Ft-os folyószámlahitel felvételéről határoztak.

 

A második előterjesztés nem milliós, hanem százezres nagyságrendű pénzösszegről szólt. Arról a 700 ezer Ft-ról, amelyet a helyi autóbusz közlekedés veszteségére kell kifizetnie a szerződés szerint Csurgónak. De erre állami forrás igényelhető, melyre beadta az önkormányzat a pályázatát.