Kilenc előterjesztés a szeptemberi testületi ülésen

Szeptember utolsó napján, vagyis csütörtökön tartotta soros ülését városunk képviselő-testülete. Az előzetesen kiküldött tervezettől eltérően, nem nyolc, hanem kilenc témában született határozat.

Kilenc előterjesztés a szeptemberi testületi ülésen

Az elfogadott módosításnak köszönhetően, nyolc helyett kilenc napirendi pont várt megtárgyalásra városunk képviselő-testületének szeptember 30-án, csütörtökön megtartott ülésének nyilvános részén. Elsőként a megyei temetkezési vállalat vezetőjétől érkezett megkeresésről volt szó, miszerint a József Attila utcai temetőben kettő sírhely védetté nyilvánítását javasolja. Egyhangú támogatását követően, másodikként a hivatal villámvédelmi rendszerének a kiépítését szavazták meg. A munkálatok a 2022. első negyedében kerülnének elvégzésre, így a pénzügyi forrása a jövő évi költségvetésben szerepel majd. A folytatásban hosszabb vitát hozott a 65 utcanévtábla megvásárlásáról, 20 db kültéri pad, illetve 20 db hulladékgyűjtő pótlásáról szóló előterjesztés. Az Oktatási és Kulturális Bizottság előzetesen nem támogatta. Elsőként Ilia Csaba szólt hozzá, módosítást indítványozva. Erre válaszok is érkeztek természetesen.


A szavazásnál az eredeti előterjesztés kapta meg a megfelelő számú szavazatot. Két önkormányzati ingatlan elbirtoklásáról volt szó negyedikként. Ezt a témát Kozmáné dr. Radák Edina világította meg. A képviselők itt is egyhangúan „igen”-nel szavaztak a család kérésének megfelelve. A Helytörténeti Gyűjtemény udvarának a használatáról szóló napirendi pont következett. Ez is támogatásra került egy tartózkodás mellett.


Ismét csak nagyobb vitát generált a Mecsek-Dráva Regionális Szilárdhulladék Kezelő Létrehozását Célzó Önkormányzati Társulásból való kiválási szándék, és belépés egy teljesen új társulásba. A testület végül a kilépés mellett döntött.


Ezt követően meghatározásra kerültek a beiskolázási körzetek, melyek az elmúlt évekhez képest nem változtak. A folytatásban az épülő élményfürdő és szálloda elnevezéséről határoztak. Ehhez érkezett egy módosító javaslat. A képviselők a megbeszélés végén a „Hotel Aqualilla Wellness & Spa Csurgó” nevet választották. Utolsóként szociális tűzifa beszerzésével bízta meg a testület a polgármestert, mivel szeptember 28-án derült ki, hogy pályázaton 396 erdei köbméter keménylombos tüzelőanyagot nyert az önkormányzat. A szeptemberi döntéshozatal zárt üléssel fejeződött be.

 

 Műsor

Október 28. csütörtök

19.00: Csurgói Hírmagazin (2021. október 24.) ismétlés

19.43: Forgószínpad – színházi magazin ismétlés

20.15: Luther Márton Békéscsabán – dokumentumfilm

20.47: Képújság

22.00: Csurgói Hírmagazin (2021. október 24.) ismétlés

22.43: Forgószínpad – színházi magazin ismétlés

23.14: Luther Márton Békéscsabán – dokumentumfilm ismétlés

23.46: Képújság

 

Október 29. péntek

  7.00: Csurgói Hírmagazin (2021. október 24.) ismétlés

  7.42: Képújság

10.00: Csurgói Hírmagazin (2021. október 24.) ismétlés

10.42: Képújság

13.00: Csurgói Hírmagazin (2021. október 24.) ismétlés

13:42: Vallási magazin – istentisztelet az Evangélikus Templomból                   ismétlés

14.46: Képújság

16.00: Csurgói Hírmagazin (2021. október 24.) ismétlés

16.43: Képújság

19.00: Csurgói Hírmagazin (2021. október 24.) ismétlés

19.43: Forgószínpad – színházi magazin ismétlés

20.15: Luther Márton Békéscsabán – dokumentumfilm ismétlés

20.47: Képújság

Időkép

Legfrissebb hírek

Naptár