Nem sikerült a nyolc közé jutás a Magyar Kupában

Kiesett férfi kézilabda csapatunk a Magyar Kupa küzdelmeiből. A szerdai esti hazai összecsapáson a fiatal, rendkívül ügyes fiatalokból álló Fejér-BÁL Veszprémet fogadta. A félidőben egyenlő volt az állás, a végig szoros találkozó lefújását követően azonban a vendégek emelhették magasba a kezüket. 31:30-ra nyertek és ezzel bejutottak a legjobb nyolc közé.

Nem jutott be a legjobb nyolc közé a Magyar Kupában férfi kézilabda csapatunk. 31:30-ra vereséget szenvedett ugyanis február 9-én, szerdán este a Fejér-BÁL Veszprém együttesétől. A hazai pályán lejátszott mérkőzésen a vendég fiatalok kezdtek jobban, kettő góllal megléptek. A 11. percben jól játszó beállónk, Szeitl Erik találatának köszönhetően azonban már 6:5-re mi vezettünk. Az eredmény a 17. perc végén fordult újra legközelebb, ekkor mi voltunk hátrányban ismét. Végig rendkívül szoros volt az eredmény, nagy küzdelem folyt a pályán. Balszélsőnk, Kerkovits Gyula ismét előnyhöz juttatott bennünket, amely kitartott a félidő utolsó másodpercéig. Másik szélsőnk, Gebhardt Ádám találatának köszönhetően 17:16 arányban volt nálunk az előny, de egy nem túl szerencsés szabálytalanságot követően kaptunk egy kiállítást és az időn túli szabaddobást Széles Ákos, a kis Veszprém balkezes átlövője nagyon szép mozdulattal lőtte el sorfalunk mellett és a labda sajnos utat talált a kapunkba, egalizálva az állást.
A második játékrészre sem változott sokat a játék képe. Felváltva vezettek a csapatok és keményen küzdelem folyta minden labdáért és gólért. A 45. percben kettőre nőtt a vendégek előnye, de hat minutummal később már ismét mi álltunk jobban. Krsmancic értékesítette hetedik hétméteresét. Itt azonban ismét csak megtorpantunk. A fegyelmezetten és szívósan játszó fiatal ellenfél kihasználta majd öt percig tartó gólcsendünket és meglépett kettővel, jóval előnyösebb helyzetben várva az utolsó kettő percet, mivel nekik már a döntetlen is elég volt a továbbjutáshoz. A végén gyorsan esett még három találat, de mivel ezek között egy veszprémi is volt, így elveszítettük a meccset. Csurgói KK – Fejér-B.Á.L. Veszprém 30:31.

A tavalyihoz hasonlón, tehát idén ismét csak a kis Veszprém jelentett megállást a Magyar Kupában. Egy éve a négy közé jutásnál, most egy körrel előrébb.