Sima vereség a Tatabányától

A félidőben hárommal vezetett, a végén kilenccel nyert a Tatabánya férfi kézilabda csapatunk ellen. Főként a második félidő első felében domináltak a vendégek leginkább, eldöntve magabiztosan a kettő pont sorsát. Győzelmük teljesen megérdemelt volt a Magyar Televízió által közvetített mérkőzésen

Sima vereség a Tatabányától

Remek összecsapásra lehetett számítani férfi kézilabda csapatunk legújabb hazai rangadóján, melyen a Tatabányát látták vendégül. Mi sem bizonyítja jobban, mint az a tény, hogy az M4 Sport is műsorára tűzte, közvetítve az összecsapást. Az ellenfél ragadta magához a kezdeményezést, de nagy előnyt nem tudott kialakítani, mindig utolértük, egalizálva többször is az állást. Aztán a 14. percben már nálunk volt az előny, de továbbra is szoros volt az eredmény. A 25. percben 12:12 volt az állás, miután többször is hibáztunk, illetve emberelőnyhöz jutott a Tatabánya. Ezt remekül használták ki, és a félidőre az addigi legnagyobb különbséget rakták közé a vendégek, 17:14-re vezettek.
A második játékrész elején a kihagyott helyzetek megbosszulták magukat és el kezdett növekedni a hátrányunk. Egyre jobban összeomlottunk, melynek következményeként a 41. percben 25:18-ra, nyolc találattal vezetett a Tatabánya. Ekkor már látszott, ez a hajó elment, csoda kellene a felzárkózáshoz és a pontszerzéshez. A folytatásban állandósult a hat-hét-nyolc egységnyi különbség a két csapat között. A lefújás előtt már tíz is volt, de Gábor Marcell találatával végül kilenc maradt. Csurgói KK – MOL Tatabánya KC 28:37.

 

A tört magyarsággal megfogalmazott értékelést követően Cristian Ugalde angolul még elmondta, tudta, hogy Csurgón nagyon nehéz lesz győzni, hiszen idén nagyon gyors és jó kézilabdát játszik a hazai csapat. Hozzátette, mindenképpen a második félidő elején dőlt el a találkozó, együttese nagyon koncentrált játékának köszönhetően. Vladan Matic természetesen sajnálta ezt a nagyarányú vereséget, de elismerőleg nyilatkozott a Tatabánya most látott játékáról.

 

A mérkőzés utáni állás szerint mindenki pontosan tíz fordulón van túl, együttesünk pedig tíz pontot szerezve a tabella hetedik helyét foglalja el, megelőzve három ponttal a PLER-Budapest együttesét és kettő ponttal lemaradva a Balatonfüredtől.