Hírek

Sport

Történelmi sikert értek el a férfi kézilabdázók

Történelmi győzelmet arattak férfi kézilabdázóink a legutóbbi idegenbeli összecsapásukon. Szegeden tudtak ugyanis remek játékkal nyerni. Az első félidő végén 12:11-re vezettünk, majd következett egy parádés második játékrész, melyben 21 gólt sikerült szereznünk. A 33:30-as diadal azt jelentette, hogy először térhettünk haza bajnoki pontokkal a Tisza-partjáról.

Sima idegenbeli siker Cegléden

Kereken tíz gólos győzelmet aratott férfi kézilabda együttesünk Cegléden. A november 14-én, szombaton lejátszott összecsapáson már az első harminc percet követően kilenc gól volt a különbség. Legeredményesebb játékosunk Mladen Krsmancic volt kilenc találattal.

Ezúttal a Komlót sikerült megverni hazai pályán

A koronavírus-járvány okozta rendkívüli helyzetben férfi kézilabda csapatunk mérkőzései is rendkívüli módon alakulnak, a többi együtteshez hasonlóan. Ennek köszönhetően újabb hazai találkozóra kerülhetett sor a legutóbbi fordulóban, hiszen az aktuális idegenbeli összecsapás ismét elmaradt. A vendég Sport36-Komló hosszú kényszerszünetet követően tudott ismét pályára lépni. Játékosaink 13:10-es félidei vezetést követően, 29:24-re nyertek.

Újabb hazai győzelem, ezúttal a Cegléd ellen

Az Orosháza után a Ceglédet is legyőzte férfi kézilabda együttesünk múlt héten, pénteken. A hazai pályán lejátszott összecsapáson a vendégek nagyjából húsz percig tudták tartani a lépést. A félidőben négy góllal vezettünk, ami a második játékrészben már 11-re duzzadt. A vége 28:19 lett. Külön örvendetes, hogy a fiatal játékosok is lehetőséget kaptak Alem Toskic-tól.

Az Orosháza ellen szerezte meg az első győzelmét a férfi kézilabda csapat

A karantén miatti többhetes kihagyást követően ismét pályára lépett férfi kézilabda csapatunk. Október 10-én, szombaton az Orosháza elleni elmaradt mérkőzést játszotta le hazai környezetben. A találkozó elég szorosan alakult, hiszen az 59. perc végén mindössze egyetlen gól volt az előnyünk, de végül a hátralévő kis időben még kétszer eredményesek tudtunk lenni, kialakítva a 29:26-os győzelmünket.

Skaliczki Lászlóval kezdte meg a munkát a női kézilabda csapat

A férfi együttessel párhuzamosan a női kézilabda csapat is megkezdte a felkészülését. Az elnökségnek a szakmai munka irányítására egy kiváló edzővel, Skaliczki Lászlóval sikerült megegyeznie. Kemény tréningek, illetve több felkészülési mérkőzés szerepel a programban. A klub vezetősége, Skaliczki mester irányítása mellett, komolyabb terveket szövöget hosszabb távon.

Szoros mérkőzésen vereség a Ferencváros otthonában

Ismét idegenben lépett pályára férfi kézilabda csapatunk. Komoly erőpróba várt játékosainkra. Sajnos azonban ezt az akadályt nem sikerült venni. A Ferencváros 28:26 arányban győzte le együttesünket.

Átlépték a küszöböt, két csurgói kézilabdázó a magyar válogatottban

A hazai pontszerzések mellett további kiemelkedő sikerekkel büszkélkedhet a Csurgói KK. Borsos Tamás, Hanusz Egon és Leimeter Csaba meghívót kapott a magyar férfi kézilabda válogatottba. A szűkített keret tagjaként utóbbi kettő nemzetközi mérkőzésen is pályára léphetett. A csurgói nevelésű Hanusz meglepően bátor játékával nemcsak a szakembereket lepte meg, hanem egy ország szurkolt neki, megérdemelten.

Döntetlen a Balatonfüred elleni hazai rangadón

A koronavírus-járvány okozta rendkívüli helyzet úgy hozta, hogy férfi kézilabda csapatunk ezen a héten is itthon játszotta bajnoki mérkőzését. Az október 22-én, vagyis csütörtökön lejátszott találkozón nagyon komoly ellenfél várt együttesünkre, mégpedig a Balatonfüred.

Háromgólos vereség a bajnokaspiránstól

A Csurgói Női Kézilabda Club csapata a Kozármisleny együttesét hazai pályán fogadta. A hosszú kihagyás után pályára lépő hazai együttes gyengén kezdett ugyan, de tudott meglepetést okozni ellenfelének, hiszen a lefújásig nyitott mérkőzésen mindössze 3 gólos vereséget szenvedett. Az egyesület vezetősége és szakmai stábja elégedett a lányok teljesítményével.

Jó játék, szoros vereség a Szeged ellen

A MOL-Pick Szeged ellen lépett pályára először hazai környezetben férfi kézilabda csapatunk a most kezdődött 2020/2021-es bajnoki évadban. A találkozó elején már hat gól is volt a vendégek előnye, de egy szenzációs játéknak köszönhetően a félidőben már együttesünk vezetett 16:15-re. A folytatásban háromra duzzadt a különbség, de ekkor a Tisza-partiak jól használták ki emberelőnyüket és megfordították a meccset. A kialakult négygólos különbség megmaradt a végéig, de így is minden elismerés illeti játékosainkat.

A CSKK megkezdte a felkészülést

A Csurgói KK megkezdte a felkészülést a 2020-2021-es bajnoki szezonra. Négy hónapos szünet után találkozott újra a csapat, az új játékosokkal kiegészülve. Az előzetes felkészülési programot a koronavírus okozta járvány felborította, ezért törölni kellett a külföldi edzőmérkőzéseket. A klub vezetése folyamatosan azon dolgozik, hogy megfelelő magyar csapatokkal tudjanak játszani. Örömhír a szurkolóknak, hogy egy igazi sztárcsapat érkezik Csurgóra, a Bajnokok Ligája győztes, lengyel Kielce együttese.