1792-ben már megindult a tanítás az első oskolában a Festetics-major egyik épületében. Majd utána indult meg az új iskola a Csokonai Református Gimnázium építése. Ennek a rendkívüli eseményeknek a 230-ik születésnapját ünnepelték az elmúlt hét végén. A magasztos nap június 4-én ünnepi hálaadó istentisztelettel indult.

Trianoni megemlékezésre került sor június 4-én a Petőfi téri Országzászlónál. A Nemzeti Összetartozás Napján a városi ünnepség zászlófelvonással és a Himnusz elhangzásával kezdődött. Megemlékező beszédet dr. Simicskó István országgyűlési képviselő mondott, kitérve a jelenleg zajló háborúra is. Az ünnepi műsor részeként egy vers és egy ének hangzott el.

Június első vasárnapján a pedagógusokat köszöntjük. Ebből az alkalomból tartott ünnepséget csütörtökön Városunk Önkormányzata és a Kaposvári Tankerületi Központ. A megjelent pedagógusokat Füstös János polgármester köszöntötte. Természetesen elismerő díjak is átadásra kerültek. Műsort a kaposvári Kultúr Találka művészeti csoport zenészei adtak, megzenésített versekkel készülve.

A Magyar Hősök Emléknapján idén is megtartották a megemlékező eseményt. A csurgói emlékműnél ünnepi beszéddel, szavalattal, majd az állami és civil szervezetek koszorúzásával zárult a hivatalos rendezvény. Emlékező beszédet Maronics Gábor járási hivatalvezető mondott.

Összes Közélet cikk

Felemás félidő győzelemmel
          Minimális különbségű vereség a gólgazdag meccsen

Zsinórban negyedik vereségét szenvedte el férfi kézilabda csapatunk. A hazai környezetben lejátszott, Ferencváros elleni összecsapást elsősorban az első félidei gyenge védekezésünk határozta meg, hiszen 30 perc alatt 21 gólt kaptunk, míg 16-ot lőttünk. Talán egy kicsit későn jött a taktikaváltás az utolsó tíz percre, melynek köszönhetően esélyünk nyílt a pontszerzésre. Sajnos azonban ez nem sikerült, 36:35-re kikaptunk.

Vereség haza pályán a Pick Szegedtől

Majd egy hónapot követően játszott ismét haza pályán férfi kézilabda együttesünk. Az ellenfél a második helyen tanyázó Pick Szeged volt. Húsz percig szépen tartottuk magunkat, de akkor a hibáinkat jobban kihasználva, elhúzott nagynevű ellenfelünk. A félidőben 17:11-re vezettek szegediek, a végén pedig 33:20-ra nyertek.

Sima vereség a Balatonfüredtől
              Szoros meccsen győzelem a NEKA fiataljai ellen

Az ősszel elszenvedett idegenbeli vereségért szeretett volna visszavágni férfi kézilabda csapatunk a Nemzeti Kézilabda Akadémia együttesével szemben. Az első félidő a jó kezdés ellenére döntetlennel zárult. A folytatásban is maradt a szoros, nagy csata, de aztán ebben a játékrészben végig vezetve sikerült begyűjteni a bajnoki pontokat a rendkívül jó benyomást keltő, vendég fiatalok ellen. A végeredmény 26:23 lett.

Döntetlen hazai pályán a Budakalász ellen

A félidei döntetlen állást követően a mérkőzés végén is ugyanez volt a helyzet férfi kézilabda csapatunk legutóbbi bajnoki mérkőzésén. A Sótonyi László Sportcsarnokban lejátszott összecsapáson ezúttal a Budakalász volt az ellenfél. Hiába vezettünk a második játékrészben már négy góllal is, a végén irányítónk, Mladen Krsmancsics egyenlített hétméteresből, így mi örülhettünk jobban az egy pontnak.