Hírek

Sport

Minimális különbségű vereség a gólgazdag meccsen

Zsinórban negyedik vereségét szenvedte el férfi kézilabda csapatunk. A hazai környezetben lejátszott, Ferencváros elleni összecsapást elsősorban az első félidei gyenge védekezésünk határozta meg, hiszen 30 perc alatt 21 gólt kaptunk, míg 16-ot lőttünk. Talán egy kicsit későn jött a taktikaváltás az utolsó tíz percre, melynek köszönhetően esélyünk nyílt a pontszerzésre. Sajnos azonban ez nem sikerült, 36:35-re kikaptunk.

Sima vereség a Balatonfüredtől

Tízgólos vereséget szenvedett férfi kézilabda csapatunk a Balatonfüred ellen. A hazai pályán lejátszott összecsapáson talán az eddigi legrosszabb félidőt produkálta együttesünk élvonalbeli szereplése óta. Az ellenfél ugyanis a 25. percben 15:3-ra vezetett. A második félidőben már sokkal jobban ment a játék, kiegyenlített küzdelem folyt, de a nagy gólarányú vereséget nem lehetett elkerülni.

Döntetlen hazai pályán a Budakalász ellen

A félidei döntetlen állást követően a mérkőzés végén is ugyanez volt a helyzet férfi kézilabda csapatunk legutóbbi bajnoki mérkőzésén. A Sótonyi László Sportcsarnokban lejátszott összecsapáson ezúttal a Budakalász volt az ellenfél. Hiába vezettünk a második játékrészben már négy góllal is, a végén irányítónk, Mladen Krsmancsics egyenlített hétméteresből, így mi örülhettünk jobban az egy pontnak.

Egygólos vereség Gyöngyösön

Vereséget szenvedett férfi kézilabda együttesünk a bajnokság legutóbbi fordulójában Gyöngyösön. Az első félidő közepén volt egy hullámvölgyünk, ami aztán végzetesnek bizonyult. Ekkor ugyanis öt góllal megléptek a hazaiak, ami soknak bizonyult. Hiába alakult szorosan a vége, a vezetést nem tudtuk átvenni. 32:31-re kaptunk ki.

Nem sikerült a nyolc közé jutás a Magyar Kupában

Kiesett férfi kézilabda csapatunk a Magyar Kupa küzdelmeiből. A szerdai esti hazai összecsapáson a fiatal, rendkívül ügyes fiatalokból álló Fejér-BÁL Veszprémet fogadta. A félidőben egyenlő volt az állás, a végig szoros találkozó lefújását követően azonban a vendégek emelhették magasba a kezüket. 31:30-ra nyertek és ezzel bejutottak a legjobb nyolc közé.

Negyedórányi játék hozta a győzelmet

Utolsó hazai mérkőzését játszották férfi kézilabdázóink múlt héten, szombaton. Az ellenfél a Komló együttese volt. Az első félidőben sajnos kifejezetten rossz, ötlettelen támadójátékot láthattunk csapatunktól. A második játékrészben a 45. perctől ez varázsütésre gyökeresen megváltozott és a négygólos hátrányból végül négygólos győzelem lett. Ezzel életbevágóan fontos pontokat sikerült szerezni.

Vereség haza pályán a Pick Szegedtől

Majd egy hónapot követően játszott ismét haza pályán férfi kézilabda együttesünk. Az ellenfél a második helyen tanyázó Pick Szeged volt. Húsz percig szépen tartottuk magunkat, de akkor a hibáinkat jobban kihasználva, elhúzott nagynevű ellenfelünk. A félidőben 17:11-re vezettek szegediek, a végén pedig 33:20-ra nyertek.

Szoros meccsen győzelem a NEKA fiataljai ellen

Az ősszel elszenvedett idegenbeli vereségért szeretett volna visszavágni férfi kézilabda csapatunk a Nemzeti Kézilabda Akadémia együttesével szemben. Az első félidő a jó kezdés ellenére döntetlennel zárult. A folytatásban is maradt a szoros, nagy csata, de aztán ebben a játékrészben végig vezetve sikerült begyűjteni a bajnoki pontokat a rendkívül jó benyomást keltő, vendég fiatalok ellen. A végeredmény 26:23 lett.

Az alsóházi rájátszásban folytatja a női kézilabda csapat

Véget ért az alapszakasz NB I/B-s női kézilabdázóink számára, amelyben végül a tíz csapat közül a hetedik helyet sikerült megszerezni. Ezzel az alsóházi rájátszásban folytatják a küzdelmet a keleti csoport csapataival összevonva. Skaliczki László vezetőedző elmondta, nehéz időszakon vannak túl, hiszen amellett, hogy sérülések, betegségek hátráltatták együttesünket, a bajnokság közben több kulcsjátékos is távozott, akiket nagyon nehéz volt pótolni.

Tisztes helytállás a Telekom Veszprém ellen

Február 12-én, szombaton a Telekom Veszprémet fogadta férfi kézilabda csapatunk a Sótonyi László Sportcsarnokban. A világsztárokból álló vendégek könyörtelenül kihasználták hibáinkat. A félidőben 17:8-ra vezettek, a vége 33:21 lett. Ettől függetlenül emelt fővel mehettek le játékosaink a pályáról, hiszen az utolsó percig küzdöttek, hajtottak a mérkőzésen. Nem véletlenül kaptak nagy tapsot szurkolóinktól a lefújást követően.

Győzelem az idei első tétmérkőzésen

Győzelemmel kezdte meg idei szereplését férfi kézilabda csapatunk. Az első bajnoki mérkőzésén a Kecskemét együttesét fogadta. Az első húsz percben már tízzel is vezettünk. Ez az előny aztán mégis minket zavart meg, hiszen a vendégek több alkalommal is felzárkózhattak volna egy gólra. A lefújásnál végül három lett közte, 25:22-re nyertünk.

Hazai vereség a Tatabánya ellen

Egy hét szünetet követően hazai pályán folytatta szereplését férfi kézilabda együttesünk. Az ellenfél a hasonló helyzetben lévő Tatabánya volt, aki nem rég szintén edzőváltáson esett át. A két jó erőkből álló csapat mérkőzésének a tétje, nem kis meglepetésre, a veszélyzónából való elkerülés volt.