Hírek

Sport

Csurgón járt a férfi kézilabda válogatott szövetségi kapitánya

2022-ben Szlovákia és Magyarország rendezi a férfi kézilabda Európa Bajnokságot. Erről és Hanusz Egon válogatottbeli szerepéről kérdeztük Gulyás István szövetségi kapitányt, aki a Liga Kupa döntő csurgói visszavágóját személyesen is eljött megtekinteni.

Megnyerte a Liga Kupát a férfi kézilabda csapat

A bajnokságban elért nemzetközi kupát érő helyezést követően, újabb szép sikert tudhat magáénak férfi kézilabda csapatunk. Megnyerte ugyanis a Liga Kupát. Az elődöntőhöz hasonlóan, a döntőben a Komló ellen is háromgólos hátrányból várhatta a csurgói visszavágót, melyet végül 28:21-re nyert meg. Ezzel a játékosok szépen búcsúztatták távozóikat, köztük Hanusz Egon csapatkapitányt és edzőjüket, Alem Toskic-ot.

Küzdelmes mérkőzésen döntetlen a Tatabánya ellen

Hétközi rangadót játszott férfi kézilabda csapatunk szerdán a bajnokság keretében. A Tatabánya látogatott el ugyanis a Sótonyi László Sportcsarnokba. Annak ellenére, hogy február végén megsemmisítő vereséget szenvedtünk idegenben a bányász együttestől, szoros mérkőzésre lehetett számítani. Így is történt, hiszen a félidőben is döntetlen volt az állás, amely nem változott a lefújásnál sem. 28:28 lett a vége.

Nem sikerült a négyes döntőbe jutás a Magyar Kupában

Szerdán a Magyar Kupa keretében lépett pályára férfi kézilabda csapatunk. A négyes döntő előtti utolsó fordulóban a Veszprémi KKFT együttese látogatott el Csurgóra. A vendégek fiataljai már a mérkőzés kezdetén magukhoz tudták ragadták az irányítást, a remek játékuk mellett köszönhetően a rengeteg hibánknak. Az első félidőben mindössze hat találatig jutottunk. A második játékrészre már egy jobb Csurgó érkezett a pályára, de a félidei nyolcgólos hátrányt már nem sikerült ledolgozni. Így aztán nem sikerült bejutni a végső fináléba.

Megtört az idegenbeli rossz sorozat

Megtört az idegenbeli rossz sorozat férfi kézilabdázóinknál. Három vesztes meccset követően ugyanis Gyöngyösön, a második félidőt tekintve szoros összecsapáson, de végig vezetve sikerült begyűjteni a kettő pontot. A félidőben 16:11-re vezettünk, melyet követően a vége 27:26 lett.

Legjobb nyolc között a Magyar Kupában a férfi kézilabda csapat

Férfi kézilabda csapatunk a Magyar Kupa keretén belül is pályára lépett a héten. Hétfőn délután ugyanis a Dabast fogadta. A találkozó gyakorlatilag már az elején eldőlt, hiszen együttesünk 8:0-val nyitott a főként fiatal játékosaival felálló vendégek ellen. A vége 29:19-es győzelem lett. Ezzel együttesünk a legjobb nyolc közé jutott, ahol a további küzdelmekbe már beszáll a Telekom Veszprém és a MOL-Pick Szeged is.

Sikeres szezon után búcsúzik Alem Toskic

A férfi kézilabda csapat edzője, Alem Toskics Szlovéniában folytatja edzői pályafutását a nyártól, a hosszú évek óta Bajnokok Ligájában szereplő Celje együttesénél. A sajtótájékoztató után készült egy gyors interjú Alem Toskic-csal, Darko Pavlovic másodedző tolmácsolási segítségével.

Ismét döntőben a férfi kézilabda csapat a Liga Kupában

Lejátszotta férfi kézilabda csapatunk a Liga Kupa elődöntőjének a visszavágóját. Az első összecsapáson 29:26 arányban vereséget szenvedett a Veszprémi KKFT ellen. A hazai visszavágón azonban a kis létszámot sikerült lelkesedéssel és akarattal ellensúlyozni, és végül nyolc góllal győzni tudott együttesünk. Ezzel 2019-et követően ismét bejutott a döntőbe, ahol ezúttal a Komló lesz az ellenfél a szintén oda-visszavágós párharcban.

bajnokságban sikerült visszavágni a kupában való vereségért

Gólgazdag mérkőzésen vágott vissza férfi kézilabda csapatunk a Veszprémi KKFT-nek a Magyar Kupában elszenvedett vereségért. Ezúttal egy teljesen más Csurgót lehetett látni a pályán, aki az elejétől kezdve magabiztosan játszva nyerte meg az összecsapást. A félidőben 20:16-ra vezettünk, a vége 39:33 lett.

Döntetlen hazai pályán a bajnokságban

Döntetlent játszottak férfi kézilabdázóink a legutóbbi bajnoki fordulóban, hazai környezetben fogadva a Dabas együttesét. A találkozó végig szorosan alakult, fej-fej mellett haladtak a csapatok, felváltva vezetve. Bár az utolsó találatot szerencsés körülmények között érték el a vendégek, a döntetlen teljesen reális eredmény a látottak alapján.

Hanusz Egon Németországban folytatja pályafutását a nyártól

Hanusz Egon, a Csurgói KK irányítója, csapatkapitánya a Bundesligában folytatja kézilabdás karrierjét a nyártól. Válogatott kézilabdázónkat kettő német csapat is le szerette volna igazolni, de végül a stabil középmezőnyhöz tartozó Stuttgartnak mondott igent. Francia együttesek is keresték ugyan, de ő elsősorban Németországba, a világ talán legerősebb bajnokságába szeretett volna igazolni. A szerződése kettő plusz egy évről szól.

Csurgói résztvevők a sikeres kézilabda világbajnokságon

Január 13-tól 31-ig zajlott Egyiptomban a férfi kézilabda világbajnokság. Legnagyobb örömünkre és büszkeségünkre a magyar válogatottban kettő csurgói is helyet kapott. Gazda Ferenc gyúró stabil tagja már évek óta a szakmai stábnak, kiválóan végzett munkájának köszönhetően. A Csurgói KK irányítója, Hanusz Egon pedig először kapott lehetőséget, hogy a nemzeti keretben is bizonyíthasson. A velük készült beszélgetés következik most.