Idős polgárait köszöntötte a város

Október 1-je az Idősek Világnapja. Ebből az alkalomból került sor városi ünnepségre október5-én, csütörtökön a Történelmi Parkban. A megjelenteket Szászfalvi László országgyűlési képviselő, valamint Füstös János polgármester köszöntötte. Kulturális műsorral ebben az esztendőben is a II. Rákóczi Általános Iskola diákjai készültek, illetve Bradics Jácint énekének tapsolhattak, akik elfogadták a meghívást. A rendezvényen különböző díjak, oklevelek kerültek átadásra.

Idős polgárait köszöntötte a város

Csurgó az idősebb polgárait köszöntötte egy városi ünnepség keretében, melyet a Történelmi Parkban tartottak október 5-én, csütörtökön délután. 1991-ben nyilvánította az Egyesült Nemzetek Szervezete ennek a hónapnak a legelső napját az Idősek Világnapjává. Azóta városunkban is minden évben megünneplésre kerülnek az itt élő szépkorúak. Nem volt ez másként idén sem: a Városi Szociális Intézmény és az önkormányzat hívta és várta Csurgó idősebb polgárait. Az eseményen elsőként Szászfalvi László országgyűlési képviselő köszöntötte a megjelenteket.

 

Ezt követően a jeles nap alkalmából Füstös János polgármester mondta el ünnepi gondolatait, majd a folytatásban Zabundia Szilvia intézményvezető is köszöntötte az időseket.

 

Természetesen most sem maradt el a különböző elismerések átadása. Elsőként a szociális intézmény klubjainak a legidősebb hölgyét, Schmiedl Józsefnét köszöntötte az intézmény, majd pedig a klubok legidősebb férfija, Pongor László vehette át az ajándékát, méltatásaik meghallgatása után. Kettő dolgozót is köszöntöttek ezen a napon. Horváth Margit és Bogdán-Balogné Pongrácz Piroska érdemelte ki, hogy kiválóan végzett munkájuk elismeréseként szintén ajándékot vehessen át.

 

Zárásként pedig, a tavalyi évhez hasonlóan, most is a II. Rákóczi Ferenc Általános iskola tanulói készültek műsorral. Erre alkalomra a szervezők egy rendkívül tehetséges, fiatal berzencei énekest, Bradics Jácintot is meghívták, aki többször is bizonyította már kivételes hangját. Négy dalt hozott magával és adta meg a jó hangulatot a délután hátralévő részére. Az idei ünnepség is szeretetvendégséggel zárult.

 

Csurgó az idősebb polgárait köszöntötte egy városi ünnepség keretében, melyet a Történelmi Parkban tartottak október 5-én, csütörtökön délután. 1991-ben nyilvánította az Egyesült Nemzetek Szervezete ennek a hónapnak a legelső napját az Idősek Világnapjává. Azóta városunkban is minden évben megünneplésre kerülnek az itt élő szépkorúak. Nem volt ez másként idén sem: a Városi Szociális Intézmény és az önkormányzat hívta és várta Csurgó idősebb polgárait. Az eseményen elsőként Szászfalvi László országgyűlési képviselő köszöntötte a megjelenteket.

 

Ezt követően a jeles nap alkalmából Füstös János polgármester mondta el ünnepi gondolatait, majd a folytatásban Zabundia Szilvia intézményvezető is köszöntötte az időseket.

 

Természetesen most sem maradt el a különböző elismerések átadása. Elsőként a szociális intézmény klubjainak a legidősebb hölgyét, Schmiedl Józsefnét köszöntötte az intézmény, majd pedig a klubok legidősebb férfija, Pongor László vehette át az ajándékát, méltatásaik meghallgatása után. Kettő dolgozót is köszöntöttek ezen a napon. Horváth Margit és Bogdán-Balogné Pongrácz Piroska érdemelte ki, hogy kiválóan végzett munkájuk elismeréseként szintén ajándékot vehessen át.

 

Zárásként pedig, a tavalyi évhez hasonlóan, most is a II. Rákóczi Ferenc Általános iskola tanulói készültek műsorral. Erre alkalomra a szervezők egy rendkívül tehetséges, fiatal berzencei énekest, Bradics Jácintot is meghívták, aki többször is bizonyította már kivételes hangját. Négy dalt hozott magával és adta meg a jó hangulatot a délután hátralévő részére. Az idei ünnepség is szeretetvendégséggel zárult.

 

 

 Műsor

Július 11. csütörtök

19.00: Csurgói Hírmagazin (2024. július 7.)

19.47: Forgószínpad – színházi magazin

20.16: Vydareny: A fénnyel írott kép - dokumentumfilm

21.15: Képújság

22.00: Csurgói Hírmagazin (2024. július 7.)

22.47: Forgószínpad – színházi magazin

23.15: Vydareny: A fénnyel írott kép – dokumentumfilm

00.14: Képújság

 

Július 12. péntek

  7.00: Csurgói Hírmagazin (2024. július 7.)

  7.47: Képújság

10.00: Csurgói Hírmagazin (2024. július 7.)

10.47: Képújság

13.00: Csurgói Hírmagazin (2024. július 7.)

13.47: Vallási magazin – mise a Jézus Szíve Katolikus Templomból

14.46: Képújság

16.00: Csurgói Hírmagazin (2024. július 7.)

16.47: Képújság

19.00: Csurgói Hírmagazin (2024. július 7.)

19.48: Forgószínpad – színházi magazin

20.16: Vydareny: A fénnyel írott kép – dokumentumfilm

21.15: Képújság

Időkép

Legfrissebb hírek

Naptár